• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

ORTADOĞU, KUZEY AFRİKA VE DOĞU AVRUPA ELEX’TE BULUŞUYOR

Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ELEX’te Buluşuyor
13 Ekim 2015 Salı 14:24

01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ELEX Fuarı, bu yıl 4. Kez gerçekleşecek ve sektörün önde gelenleri ile profesyonelleri bir araya gelecek.

Uluslararası alanda satın alım yapan tüm sektör profesyonellerinin ilgiyle takip ettiği ELEX Fuarı, bu yıl da satın alım heyetlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bugüne kadar ziyaretleri belirlenen ülkeler arasında; Angola, Avusturya, BAE, Hindistan, Irak, İran, İspanya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kuveyt, Libya, Nijerya, Özbekistan, Suudi Arabistan ve Ukrayna gibi ülkeler yer almakta.

Fuar katılımcısı firmaların talepleri doğrultusunda satın alma heyetlerine yönelik çalışmaların gerçekleştiği bu günlerde ELEX ekibi, bu yıl daha fazla uluslararası satın alım heyetini fuara getirmeyi planlıyor.


Yurt İçinde ve Yurt Dışında Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEİAŞ, TETAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ’ın desteklediği ELEX Fuarı, enstitülerin, sivil toplum kuruluşlarının ve akademik çevrenin katkılarıyla gelişerek büyümeye devam ediyor.

Elektrik Malzemeleri, Elektrik İletimi ve Dağıtımı sektörünün tek fuarı olan ELEX’in tanıtımı kapsamında yurt içinde ve yurt dışında pek çok çalışma yapılmaktadır. Yurt dışında sektörle ilgili pek çok temsilci vasıtası ile temsil edilen ülkelerde ELEX Fuarı’nın duyuruları yapılmaya devam ederken, sektör içerisinde yer alan firmaların hizmet verdiği ülkelerde tanıtım aktiviteleri yapılmaya devam etmekte. ELEX Fuarı, yurt dışı ziyaretçi organizasyonu kapsamında çözüm ortağı olarak Ant Expo ile ortak çalışmalara imza atıyor.

Bu yıl özellikle yurt dışı katılımcısının ve ziyaretçisinin ön planda olacağını vurgulayan ELEX ekibi, yurt dışı ayağının her geçen gün daha da iyiye gittiğini belirtmektedir. Elektrik sektörünün tek fuarı olan ELEX, yurt dışı katılımcısını ve ziyaretçisini fuara davet etmektedir.

Bununla birlikte yurt içinde bulunan pek çok dernek, sanayi bölgesi, oda gibi birimlerle görüşmeler ve çalışmalar düzenlenmektedir. Fuarın yurt içindeki tanıtımları kapsamında İstanbul genelinde önemli kavşak ve bölgelerdeki 150 billboard ve 100 megalight ile ELEX Fuarı’nın tanıtım ve duyuruları yapılmakta.


Sektörün Önemli Firmaları ELEX’te

Elektrik sektörünün önemli isimleri şimdiden ELEX Fuarı’nda yerini aldı. Ağartan Enerji, Ardıç, Bir-Er, DE-PA, HSC Kablo, Mondial, Nacar Kablo, OBO Betterman, Simpa Elektrik, Yücedağ gibi sektörün önemli isimlerinin yer aldığı ELEX Fuarı, fuara 3 ay kala 11. salonun büyük bir kısmını doldurdu.

Fuarda en yeni ürünlerini sektörle buluşturacak olan firmalar, aynı zamanda sektör ilgilileriyle bir araya gelecek, deneyimlerini ve dünya elektrik sektöründeki en yeni teknolojileri ziyaretçileriyle paylaşacak.


ELEX Konferansı Hayata Geçiyor

Elektrik alanında sektörün gücünü gösterdiği ELEX Fuarı ile eş zamanlı olarak ilk kez düzenlenecek olan ELEX Konferansı, sektörün önemli etkinlikleri arasında yer almaya hazırlanıyor. ELEX Konferansı, özenle seçilmiş konuları, önemli konuşmacıları ve sektörde ses getirecek efektif oturum başlıkları ile çok konuşulacak.

Akıllı Şehirler ve Akıllı Şebekeler, Enerji Verimliliği ve Endüstri 4.0 konularında uygulamaların ve karşılaşılan sorunların paylaşımı ile birlikte sektördeki yeniliklerin de ortaya konulacağı ELEX Konferansı’nın Belediye Oturumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile katılımcılara efektif uygulama ve deneyimler ile mevcut sorunlara karşı çözümler sunulacak.
Bu haber 3240 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜRKİYE’DE YENİLENEBİLİR ENERJİNİN GELECEĞİ

TÜRKİYE’DE YENİLENEBİLİR ENERJİNİN GELECEĞİ

Türkiye’de yenilenebilir enerjinin geleceği

Türkiye’de Rüzgâr Enerjisi Kullanımı ve Üretimine Dair Güncel Veriler

Türkiye’de Rüzgâr Enerjisi Kullanımı ve Üretimine Dair Güncel Veriler

Türkiye'de 18.01.2017 tarihinden önceki son 30 günde rüzgârdan gerçekleşen en düşük elektrik üretimi 10.732.820 kWh, en yüksek elektrik üretimi ise 105.410.280 kWh oldu.

Altı Milyon Hanenin Elektriği Rüzgardan

Altı Milyon Hanenin Elektriği Rüzgardan

19.8.2016- Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) ilk yarı yıl için hazırladığı rüzgar istatistik raporu yayınlandı.

Altı Milyon Hanenin Elektriği Rüzgardan

Altı Milyon Hanenin Elektriği Rüzgardan

19.8.2016- Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) ilk yarı yıl için hazırladığı rüzgar istatistik raporu yayınlandı. Raporda 2016 yılı içinde 428 MW’lık santralin işletmeye alınarak toplamda 5.146 MW’a ulaşıldığı belirtildi. İşletmedeki rüzgar enerjisi santrallerinin kurulu güç bakımından yüzde 75’i Ege ve Marmara bölgelerinde bulunuyor. İller bazındaki sıralamaya göre Balıkesir 970 MW ile birinci olurken, 936 MW ile İzmir ikinci, 575 MW ile Manisa üçüncü sırada yer alıyor. Raporda işletmede olan santrallerin yatırımcılara göre dağılımında 558 MW ile Polat enerji ilk sırada yer alıyor, 385 MW ile Demirer Enerji onu izliyor. Üçüncü sırada 341 MW ile Bilgin Enerji ve dördüncü sırada 318 MW ile Borusan EnBW var.

Yenilenebilir Enerji Türkiye’de Yatırımın Cazibe Merkezi

Yenilenebilir Enerji Türkiye’de Yatırımın Cazibe Merkezi

2001 yılında atılmaya başlanan liberal, şeffaf ve rekabetçi bir enerji sektörü yönündeki adımlarla Enerji alanının Türkiye’de hem yabancı ve hem de yerli yatırımcılar için giderek daha cazip bir alan haline geldiği gözlemi sanırım ilgili kamuoyunun büyük çoğunluğunun paylaştığı bir gözlemdir. Yapılabilecek bir 2013 değerlendirmesinin özellikle altını çizmek isteyeceği şeyse 2013’te devreye giren ilave kurulu güç yatırımının büyük bir kısmının (yaklaşık %49’u) yenilenebilir enerji yatırımı olduğudur. Bu oranın, 2009’larda başlayan yüksek oranlı yenilenebilir paylı ilave kurulu güç yatırım eğiliminin 2013’te de devam etmiş olduğunu göstermesi söz konusu oranı daha da anlamlı ve önemli kılmaktadır. Çünkü biz ancak bu şekilde, her yıl yapılan ilave kurulu gücün büyük parçasının yenilenebilir kaynaklı olmasını sağlayarak enerji dengelerimizde hem yerlilik oranını artırma (ve dolayısıyla enerjide dışa bağımlılığı azaltma), hem de emisyon artışını frenleme hedeflerimiz yönünde gelişme sağlayabiliriz. Tabii, her yıl bu yeni katılan kurulu güç miktarının önemli bir kısmını rüzgar enerjisi kurulu gücünün oluşturduğunu da ayrıca vurgulamak gerekir. Bu bağlamda önceki yıllarda yapılan yatırımlarda yıllara sari olarak yenilenebilir yakıtlı kurulu güç payını, ve bu payın yüksek kalmada istikrar kazandığını görmek mutluluk vericidir.

Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu / Temmuz 2014

Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu / Temmuz 2014

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) bildiğiniz gibi, kar gayesi gütmeden, rüzgar enerjisi ile ilgili ilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgar enerji kaynağının kullanımını aygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak amacıyla, 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu