• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

WİND ENERGY HAMBURG İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Wind Energy Hamburg İkinci Kez Kapılarını Açıyor
22 Haziran 2016 Çarşamba 11:10

WindEnergy Hamburg, 27 - 30 Eylül tarihleri arasında Hamburg Fuar alanında ikinci kez kapılarını açacak.2014 yılındaki başarılı galasının ardından tüm dünyadan enerji sektörünün karar vericilerini bir platformda buluşturan Hamburg Messe’nin, iki yıl öncekinden daha geniş bir alanda yaklaşık 65.000 metrekare üzerinde gerçekleştireceği fuara 30 ülkeden 1.200 ‘den fazla katılımcı bekleniyor.

Türkiye’den önemli katılım
Kapsamlı onshore (kıyı) ve offshore (açık deniz) rüzgar sanayisini bir araya getiren ticaret fuarında Türkiye’den katılımcılar da bulunuyor. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven ‘’Üyelerimiz için WindEnergy Hamburg önemli bir buluşma noktasıdır. Hamburg’daki dünyanın önde gelen ticaret fuarı, üyelerimize sektörümüzdeki son gelişmeler hakkında bilgi edinmek için fırsat verecektir.’’ dedi. 
Önemli Türk tedarikçi katılımcıları arasında somun, cıvata üreten Berdan Cıvata’nın da yer alacağı WindEnergy Hamburg, Türk rüzgar endüstrisi için teknolojik haberler, yeni iş modelleri hakkında bilgi edinmek ve dünyanın dört bir yanından sektör temsilcileri ile alışveriş için önemli bir platformdur.
Türkiye’den rüzgar enerjisi sektörü ile birlikte Türk siyasi heyeti, çok sayıda profesyonel ziyaretçi ile Eylül ayında güçlü bir katılım sağlanması bekleniyor. 

Sektörün güçlü isimleri aynı etkinlikte buluşuyor
Küresel anlamda önde gelen üretici firmalar Türk pazarında aktif başarılara devam etmektedir. Türk devleti yatırımcılara elektrik üretim tesislerinin kapasitesine bağlı olarak sabit tarifeler, satın alma garantileri ve daha içerikli destekler sunmaktadır. Bu fırsatları kullanan büyük şirketler arasında Alman tedarikçiler de yer almaktadır ve bunlardan biri WindEnergy Hamburg katılımcısı EnBW’dir. EnBW, şu anda Türk firması olan Borusan ortaklığıyla Türkiye rüzgar enerjisi pazarında üçüncü büyük yatırımcı olarak faaliyet göstermektedir. Enercon, GE, Nordex, Siemens ve Vestas da Wind Energy Hamburg 2016 yılı katılımcıları arasındadır.

Avrupa rüzgar enerjisi birliğinin ismi “WINDEUROPE” oldu
Otuz dört yıl önce kurulan Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin ismi değişti, “WindEurope” oldu. Geçtiğimiz aylarda Brüksel’de düzenlenen toplantıda yeni kimliklerini ve değişen yeni imajını paylaşan WindEurope Başkanı Francesco Venturini, bu değişimin sadece isim ve logodan ibaret olmadığını,
yeni kurul yapısı ile yeni çalışma grupları oluşturduklarını ve yönetim ile üyeler arasında çok daha yakın bir iş birliğine adım attıklarını belirtti. Toplantıya katılan, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven de yaptığı açıklamada, “TÜREB olarak biz de bu birliğin üyesiyiz. Uzun yıllar önce akademisyenlerin kurduğu sivil toplum örgütü o kadar büyüdü ve güçlendi ki, yeni bir yapılanma, kabuk değiştirme kaçınılmaz oldu. İsim ve logo ile birlikte yeni bir kan yeni bir enerji geldi.” dedi.

Bu haber 2050 defa okundu

DİĞER HABERLER

Rüzgar Kongresi İçin Geri Sayım Başladı

Rüzgar Kongresi İçin Geri Sayım Başladı

Sadece Rüzgar Enerjisinin konuşulduğu kongre, kapılarını 1-2 Kasım tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de açıyor.

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

BÖLGENİN EN BÜYÜK ENERJİ BULUŞMASI BAŞKENT’TE GERÇEKLEŞİYOR

Geçtiğimiz yıllarda, 15 farklı ülkeden, 43.000 yerli, 7000 yabancı ziyaretçi, 12 yerli ve yabancı bakan, 4000’in üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşen EIF etkinlikleri 10. kez kapılarını enerji sektörünün tüm üyelerine açıyor.

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Süt-D Karbon Ayak İzini Düşüren Şirketleri Ödüllendirdi. Karbon Cimrisi Şirketler Kahraman Oldu.

Enerji Sektörünün En Önemli Buluşması için Geri Sayım Başladı

Enerji Sektörünün En Önemli Buluşması için Geri Sayım Başladı

Fuar, konferans ve ikili iş görüşmeleri tek çatı altında ICCI 2017'de

KARBON CİMRİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

KARBON CİMRİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

IV. istanbul karbon zirvesi paydaşları bir araya getirecek düşük karbon kahramanları, karbon cimrileri ödüllendirilecek

Offshore Wind Energy 2017

Offshore Wind Energy 2017

In 2017, WindEurope and Renewable UK will join forces to host the world’s largest offshore wind conference and exhibition, taking place in London on 6-8 June 2017. Offshore Wind Energy 2017 will attract more than 10,000 professionals and showcase over 500 exhibitors from all sectors of the offshore wind industry.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu