• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

SİEMENS’İN AMERİKA KITASINDAKİ RÜZGAR ENERJİSİ KURULU GÜCÜ 10 GW’A ULAŞTI

Siemens’in Amerika Kıtasındaki Rüzgar Enerjisi Kurulu Gücü 10 GW’a Ulaştı
29 Ekim 2014 Çarşamba 22:35

Siemens Enerji, Amerika kıtasında 10 GW kurulu rüzgâr enerjisine ulaşarak önemli bir aşama kaydetti. Siemens’in Kanada, ABD ayrıca Peru, Şili, Brezilya dâhil olmak üzere Güney Amerika’da 5.600 adetten fazla rüzgâr türbini bulunuyor. Bu türbinlerin kapasitesi orta ölçekteki yaklaşık 3 milyon eve, örneğin New York’tan daha büyük bir şehre temiz ve yenilenebilir enerji sağlayabilir.

Siemens bu önemli kilometre taşına birkaç hafta önce Kanada Ontario’daki South Kent Rüzgâr Enerjisi Projesi’nde 38. rüzgâr türbinini işletmeye alarak ulaştı. 270 MW kapasiteye sahip South Kent, Kanada’nın en büyük rüzgâr enerjisi projelerinden biri.


Siemens Onshore Rüzgâr Enerjisi CEO’su Jan Kjaersgaard bu önemli aşamayla ilgili olarak şunları söylüyor: “Son yıllarda en fazla Amerika kıtasındaki rüzgâr enerjisi pazarında büyüdük. ABD, Kanada ve Latin Amerika son 10 yıl içindeki yıllık kurulumlarımızın yüzde 50’sini temsil ediyor. Bu da bizim kilit rüzgâr enerjisi pazarlarına hizmet etmek için Amerika kıtasında önemli oranda yatırım yapmamızı sağlıyor.”

Siemens’in kıtadaki rüzgâr enerjisi çalışmaları 2005 yılında Orlando Florida’daki Amerika merkezinin açılmasıyla büyük oranda arttı. 2006 yılında Iowa’daki Siemens Türbin Kanadı Fabrikası’nı açılmasıyla türbin kanatları üretimi başladı. 2010 yılında Kansas’ta açılan nasel birleştirme tesisini 2011 yılında Kanada Ontario’da açılan başka bir kanat üretim fabrikası takip etti. Bununla birlikte Siemens bölgedeki çeşitli lokasyonlarda Rüzgâr Enerji Servislerine yatırım yaptı. Bunların arasında Orlando Florida’da yeni ve son teknolojiyle donatılmış servis eğitim merkezi de bulunuyor.

Bu haber 8001 defa okundu

DİĞER HABERLER

Rüzgâr Yeka’sında Ekipman Üreticileri Artık Yatırımcı Seçecek

Rüzgâr Yeka’sında Ekipman Üreticileri Artık Yatırımcı Seçecek

Rüzgâr yeka’sında ekipman üreticileri artık yatırımcı seçecek

RÜZGARDA AVRUPA’DA ÜÇÜNCÜSÜ, DÜNYA YEDİNCİSİ OLDUK

RÜZGARDA AVRUPA’DA ÜÇÜNCÜSÜ, DÜNYA YEDİNCİSİ OLDUK

Almanya 2016 yılında gerçekleştirdiği 5443 MW ile birinciliğini korurken, Fransa 1561 MW ile ikinci, Türkiye 1387 MW ile üçüncü, 887 MW ile Hollanda dördüncü ve 736 MW ile İngiltere beşinci sırada yer aldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ: RÜZGAR VE SUYUN BİRLEŞİMİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ: RÜZGAR VE SUYUN BİRLEŞİMİ

Rüzgâr temiz, ucuz bir yenilenebilir enerji kaynağı ama aynı zamanda değişken. Rüzgârın esip esmeyeceğinden asla emin olamazsınız. Neyse ki Avrupalı mühendisler su gücünden faydalanarak bu eksikliği aşmanın yolunu buldular. Buradaki büyük fikir şu; rüzgâr estiği sürece elektrik üretecek ve su da rüzgâr durduğunda boşalan dev bir pil görevi görerek çıktıyı düzenleyecek.

Independent Consultancy for Wind and Solar Energy Projects

Independent Consultancy for Wind and Solar Energy Projects

Renewable energy sources have come to play a central role in the energy policies of most countries around the globe.

Senvion Concludes 56 Megawatt Antilope Wind Power Project in France

Senvion Concludes 56 Megawatt Antilope Wind Power Project in France

Senvion, a leading global manufacturer of wind turbines, has recently concluded contracts totaling 56.1 megawatts (MW) for the Antilope wind power project in the Hauts de France region with renewable energy developer Eurowatt.

112 Megawatt Order: Senvion Concludes First Contract in Norway

112 Megawatt Order: Senvion Concludes First Contract in Norway

Senvion, a leading global manufacturer of wind turbines, has concluded its first contract in Norway for the supply of 33 Senvion 3.4M114 turbines to Egersund wind farm.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu