• 3,677 TL

  • 4,342 TL

  • 151,51 TL

  • 106.926

SANCAK ENERJİ 260 MW KURULU GÜÇ HEDEFLİ YENİ PROJELERİNE BAŞLADI

SANCAK ENERJİ 260 mW KURULU GÜÇ HEDEFLİ YENİ PROJELERİNE BAŞLADI
05 Temmuz 2017 Çarşamba 13:10

Sancak Enerji Rüzgar Enerjisi sektörüne yaptığı yatırımlar ile sektörü hareketlendirdi

Sağlık, eğitim, enerji, inşaat, gayrimenkul geliştirme, tarım ve hayvancılık sektörlerinde yatırımları bulunan Sancak Group, ilgili sektörlere ve harici sektörlere de yatırım yaparak gelişimine hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Sancak Group şirketlerinden biri olan Sancak Enerji yenilenebilir enerji alanında yeni bir projenin devrini aldı.

150 mW lisans kurulu gücüne sahip Ardıçlı ve Bağlar RES’i AKU0 Energy Group’tan satın alınarak Sancak Enerji bünyesine katıldı. Halihazırda Kayseri – Yahyalı’da 52,8 mW, İzmir – Urla’da 18 mW kurulu gücünde rüzgâr santralleri ve Aksaray’da da 2 mW güneş enerji santrallerini işleten SANCAK Enerji yeni projelerin devriyle ilgili EPDK onayından hemen sonra, toplam yatırım bedelinin yaklaşık 600 milyon TL olması öngörülen santrallerin, hızlı bir şekilde devreye alınması için gerekli anlaşmaların imzalandığını açıkladı. Rüzgâr türbini üretimi konusunda dünyanın önde gelen firmalarından GAMESA EOLICA S.L.U ile anlaşan SANCAK Group; projelerin elektrik, inşaat ve altyapı işlerini, alanlarında uzman olan EMTA Elektrik, BENAR İnşaat ve SANARC Design firmalarına teslim ettiğini bildirdi.

Projeler 2018’de devreye alınıyor;

Atılan imzaların akabinde inşaat faaliyetlerine hemen başlayan SANCAK Enerji projelerini Nisan 2018’den itibaren kısım kısım, projenin tamamını ise 2018 yılı sonunda tam kapasite ile işletmeye geçirmeyi planlamaktadır.

Yatırımlar devam edecek;

SANCAK Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Necat SANCAK tarafından yapılan açıklamada ayrıca, 5MW kurulu güce sahip olacak inşa halindeki Afyon – Bolvadin Güneş Enerji Santralini ise Temmuz 2017 sonunda, 30MW kurulu güce sahip olan Yamaçtepe2 rüzgar enerji santrali projesinin 2018 sonunda devreye girmesi ile yenilenebilir enerji alanında 2018 sonunda yaklaşık 260 MW kurulu güce sahip olacaklarını ve, önümüzdeki yıllarda yatırım ivmesinin artarak devam edeceğini bildirdi.

Sancak Enerji Hakkında;

Sancak Enerji Hizmetleri A.Ş, gelecekte enerjiye duyulacak ihtiyaç göz önünde bulundurularak hem ülkemizin enerji ihtiyacını karşılamak hem de yeni yatırımlarla istihdamı artırmak amacıyla 2007 yılında kurulmuştur. Sancak Group iştiraki olan Sancak Enerji, ilk olarak rüzgar enerjisine yatırım yaparak 2008 yılında İzmir Urla RES (15 MW) lisansını, 2011 yıllında ise Kayseri Yahyalı RES (52,5 MW) ve İstanbul Çatalca Yamaçtepe RES (30 MW) lisanslarını alarak toplam 97,5 MW rüzgar enerjisi portföyü ile enerji sektöründeki yerini almıştır.

İlk projemiz olan 52,5 MW kurulu gücündeki Yahyalı RES tüm bakanlık geçici kabullerinin ardından, Şubat 2016 itibariyle işletmeye geçmiştir. 18MW gücündeki İzmir - Urla RES Tesisimiz Aralık 2016 tarihi itibariyle tam kapasite olarak işletmeye açılmıştır. Güneş enerjisi alanında da yatırımlarına devam eden Sancak Enerji, 2 MW gücündeki Aksaray GES tesisini devreye almıştır. Fırsatları değerlendirerek enerji sektörünün farklı alanlarına yatırım yapmayı planlayan Sancak Enerji, portföyünü genişletmeyi hedeflemektedir.
Bu haber 334 defa okundu

DİĞER HABERLER

XGEN Enerji İran’da Rüzgar ve Güneş projeleri geliştirmeye devam ediyor

XGEN Enerji İran’da Rüzgar ve Güneş projeleri geliştirmeye devam ediyor

2013 yılından bu yana İran’da aktif olarak Rüzgar ve Güneş pazarını yakından takip eden XGEN Enerji, İran’daki mevzuatların tamamlanmasıya gerek Türkiye gerekse Avrupa’daki yatırımcılar için proje geliştirme faaliyetlerine hız verdi.

Kuzey Denizi’ndeki rüzgargüllerinin bakımı, Valmet DNA’lı gemiye emanet

Kuzey Denizi’ndeki rüzgargüllerinin bakımı, Valmet DNA’lı gemiye emanet

Dong Enerji’nin Almanya kıyılarındaki rüzgargülü tarlalarının bakımını gerçekleştirecek olan yeni Rüzgar Santrali Servis Operasyon Gemisi (SOV)’un tüm alarm, kontrol ve izleme fonksiyonları, Valmet DNA otomasyon sistemi ile yönetilecek. Türkiye’de Cemre Tersanesi tarafından inşa edilecek olan gemi, Valmet’in denizcilik sektöründeki 35 yılı aşkın tecrübesinin son örneklerinden biri.

DEWI: with a new brand stronger into 2017!

DEWI: with a new brand stronger into 2017!

After being part of the UL family of companies for the last five years, DEWI is now changing its brand to UL DEWI. This change, together with the recent acquisition of AWS Truepower, now also part of the UL family of companies, demonstrates UL’s clear intention to further grow the portfolio of services.

ABB New York’ta kritik önemdeki trafo merkezini dijitalleştirdi

ABB New York’ta kritik önemdeki  trafo merkezini dijitalleştirdi

Dijital trafo teknolojisi güç tedarik sürecinde fırtınadan korunma programı için kritik bir önem taşıyor

AYEDAŞ, MAYIS AYINDA BAKIM, ONARIM VE YATIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

AYEDAŞ, MAYIS AYINDA BAKIM, ONARIM VE YATIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2017 yılının mayıs ayında da bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti

ENERJİ PİYASALARINDAKİ DALGALANMA 2017 YILINDA DEVAM EDECEK

ENERJİ PİYASALARINDAKİ DALGALANMA 2017 YILINDA DEVAM EDECEK

Sanayi kuruluşlarının en önemli maliyet kalemlerinden biri olan enerji maliyetleri 2017 yılında artmaya devam edecek. Enexion Enerji Danışmanlık Genel Müdürü Ceren Özdal “Sanayi sektörünün elektrik profil maliyetleri 2017 yılında yaklaşık yüzde 20 oranında artış göstererek ulusal tarifeyi geçti. Yükseliş devam edebilir” dedi

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu