• 3,677 TL

  • 4,342 TL

  • 151,51 TL

  • 106.926

SERTİFİKALI RÜZGAR ENERJİSİ TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIYOR!

SERTİFİKALI RÜZGAR ENERJİSİ TEMEL EĞİTİMİ BAŞLIYOR!
05 Temmuz 2017 Çarşamba 10:43

İKÇÜSEM ve XGEN Academy işbirliği ile düzenlenen Sertifikalı Rüzgar Enerjisi Temel Eğitimi, sektörde görev alan ve kendisini geliştirmek isteyen kişiler ve sektöre yeni girmek isteyen herkese dolu dolu 3 gün vadediyor !

İKÇÜSEM ve XGEN Academy işbirliği ile düzenlenen Sertifikalı Rüzgar Enerjisi Temel Eğitimi, sektörde görev alan ve kendisini geliştirmek isteyen kişiler ve sektöre yeni girmek isteyen herkese dolu dolu 3 gün vadediyor! Eğitim programı sonunda 3 farklı kurum tarafından düzenlenmiş 3 farklı sertifika ve katılım belgelerine sahip olacak kursiyerler, 3 gün sürecek eğitimle yenilenebilir enerji konsepti ve karbon emisyonlarından başlayarak, rüzgar enerji santrallerinin işletilmesi sürecine kadar uzanan geniş perspektifte bilgi birikimine sahip olacaklar.

Akademi ve sektör işbirliğinin önemli bir örneği olan Rüzgar Enerjisi Temel Eğitimi, sektördeki tecrübesi ile öne çıkan XGEN Academy ve sektöre yönelik akademik çalışmaları ile adını duyuran İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin iş birliği ile İzmir’de, 19-20- 21 Temmuz 2017 tarihlerinde ve kısıtlı bir kontenjan ile gerçekleştirilecek. Uygulamalı Eğitim Fırsatı Eğitime katılacak kursiyerler sadece teorik bilgiye erişmekle kalmayacak, aynı zamanda eğitimin ikinci gününde, rüzgar enerjisi geliştirme süreçlerinde toplanan verilerin incelemesini uygulamalı olarak gerçekleştirecekler. Bunun yanı sıra eğitim kampüsü içerisinde yer alan rüzgar türbinini ve güneş enerji santralini inceleme şansı yakalayacaklar.

Rüzgar Tüneli Ziyareti

Eğitim kapsamında kursiyerler MMO KALMEM bünyesinde yer alan akredite rüzgar tünelini ziyaret edecekler. Bu ziyaret sırasında temel kalibrasyon bilgisi ve kepçeli anemometre eğitimi alacak kursiyerler, rüzgar tünelinde uygulamalı olarak kepçeli anemometre kalibrasyonunu takip etme şansı yakalayacaklar.

Eğitim İçeriği

3 tam gün sürecek eğitim ile kursiyerler yoğun bir programa erişecekler. Eğitimin ilk gününde, global bakışla karbon emisyonlarının yenilenebilir enerji politikalarına etkileri tartışılacak, sonrasında ise rüzgar enerjisinin Türkiye özelindeki gelişimi ve gelecek öngörüleri aktarılacak. Bu oturumlar ile Türkiye’de rüzgar enerjisi sektörünün gelişimi hakkında bilgi sahibi olan kursiyerler ayrıca sektörün mevcut durumunu, sektördeki temel oyuncuları ve rollerini öğrenme şansı yakalayacaklar. Günün son oturumunda ise RES geliştirme sürecine etkiyen kısıtlar idari ve teknik açıdan ele alınacak. Bu sayede bir RES geliştirmesi sırasında yaşanan tüm süreçlere hakim olunacaktır.

İkinci güne, yeni versiyonu 2017 yılında yayınlanan IEC61400-12 ‘in sektöre neler getirdiği tartışılarak başlanacak. Devamında, rüzgar ölçümünün tüm detayları uygulamalı olarak incelenecek. Bu oturumlar sonunda, RES geliştirme sürecinde büyük öneme sahip olan rüzgar ölçümünün tüm detaylarını derinlemesine öğrenme şansı yakalayacak kursiyerler, aynı zamanda kendi bilgisayarlarında yapacakları uygulamalar ile bilgilerini pratiğe dökme şansı yakalayacaklar. Günün sonunda ise TÜRKAK tarafından akredite rüzgar tüneline sahip KALMEM ziyareti gerçekleşecek. Türkiye’de alanındaki en etkili rüzgar tüneli laboratuvarını ziyaret edecek olan kursiyerler, kepçeli tip anemometre kalibrasyonu hakkında bilgi aldıktan sonra, kalibrasyon sürecini uygulamalı olarak inceleme şansı yakalayacaklar. Eğitimin 3. gününde kursiyerler, enerji ve güç akışları hakkında temel bilgi edindikten sonra rüzgar türbinlerinin ve enerji santrallerinin verimliliği hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Eğitimde sunulacak toplam 12 oturumun başlıkları aşağıdaki gibidir:


1. Yenilenebilir Enerjiye Giriş, Kyoto’dan Paris’ e Karbon Ticaretinin Geleceği

2. Global Bakışla Rüzgar Enerjisi

3. Türkiye’de Rüzgar Enerjisinin Dünü, Bugünü Ve Yarını

4. RES Kısıtları ve Saha Seçimi

5. IEC61400-12- 1 2nd ed. Bakışı ile Saha Potansiyelinin Belirlenmesi

6. Sensör Teknolojisi ve Çalışma Prensipleri 


7. Ölçüm Verilerinin Kaydı, Güvenliği ve İncelenmesi

8. TEKNİK GEZİ: Rüzgar Tüneli & Kalibrasyon Merkezi

9. Enerji Konsepti ve Form Değişimleri

10. Rüzgar Enerji Santrallerinde Güç Akışı 


11. Rüzgar Türbin Teknolojisi ve Ekipmanlar

12. Rüzgar Enerji Sistemlerinde Performans

Kursiyerler Hangi Belgeleri Almaya Hak Kazanacaklar ?

Eğitim sonunda XGEN Academy tarafından katılım belgesi almaya hak kazanacak olan kursiyerler adına ayrıca, İKÇÜSEM ve MMO-KALMEM tarafından sertifikalar düzenlenecek. Bu sayede 3 günlük Temel Rüzgar Eğitimini tamamlayan kursiyerler 3 farklı belge alarak kurstan ayrılacaklar.
Bu haber 492 defa okundu

DİĞER HABERLER

XGEN Enerji İran’da Rüzgar ve Güneş projeleri geliştirmeye devam ediyor

XGEN Enerji İran’da Rüzgar ve Güneş projeleri geliştirmeye devam ediyor

2013 yılından bu yana İran’da aktif olarak Rüzgar ve Güneş pazarını yakından takip eden XGEN Enerji, İran’daki mevzuatların tamamlanmasıya gerek Türkiye gerekse Avrupa’daki yatırımcılar için proje geliştirme faaliyetlerine hız verdi.

Kuzey Denizi’ndeki rüzgargüllerinin bakımı, Valmet DNA’lı gemiye emanet

Kuzey Denizi’ndeki rüzgargüllerinin bakımı, Valmet DNA’lı gemiye emanet

Dong Enerji’nin Almanya kıyılarındaki rüzgargülü tarlalarının bakımını gerçekleştirecek olan yeni Rüzgar Santrali Servis Operasyon Gemisi (SOV)’un tüm alarm, kontrol ve izleme fonksiyonları, Valmet DNA otomasyon sistemi ile yönetilecek. Türkiye’de Cemre Tersanesi tarafından inşa edilecek olan gemi, Valmet’in denizcilik sektöründeki 35 yılı aşkın tecrübesinin son örneklerinden biri.

DEWI: with a new brand stronger into 2017!

DEWI: with a new brand stronger into 2017!

After being part of the UL family of companies for the last five years, DEWI is now changing its brand to UL DEWI. This change, together with the recent acquisition of AWS Truepower, now also part of the UL family of companies, demonstrates UL’s clear intention to further grow the portfolio of services.

ABB New York’ta kritik önemdeki trafo merkezini dijitalleştirdi

ABB New York’ta kritik önemdeki  trafo merkezini dijitalleştirdi

Dijital trafo teknolojisi güç tedarik sürecinde fırtınadan korunma programı için kritik bir önem taşıyor

AYEDAŞ, MAYIS AYINDA BAKIM, ONARIM VE YATIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

AYEDAŞ, MAYIS AYINDA BAKIM, ONARIM VE YATIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2017 yılının mayıs ayında da bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti

ENERJİ PİYASALARINDAKİ DALGALANMA 2017 YILINDA DEVAM EDECEK

ENERJİ PİYASALARINDAKİ DALGALANMA 2017 YILINDA DEVAM EDECEK

Sanayi kuruluşlarının en önemli maliyet kalemlerinden biri olan enerji maliyetleri 2017 yılında artmaya devam edecek. Enexion Enerji Danışmanlık Genel Müdürü Ceren Özdal “Sanayi sektörünün elektrik profil maliyetleri 2017 yılında yaklaşık yüzde 20 oranında artış göstererek ulusal tarifeyi geçti. Yükseliş devam edebilir” dedi

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu