• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

MİRA, GWO BELGESİNİ ALDI

MİRA, GWO Belgesini Aldı
01 Eylül 2015 Salı 10:35

Geçtiğimiz Mart ayının sonunda, Türkiye'de bir ilk gerçekleşti. MİRA Endüstriyel Ltd. Şti., GWO (Global Wind Organisation) Şirketi ve Eğitim Merkezi oldu.

 

 

GWO, Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training - BST) sunan bir organizasyon. Bu kuruluşun eğitim modülleri ise, “yüksekte çalışma ve kurtarma”, “ilk yardım”, “elle taşıma ve yangın bilinçlendirme”dir.

 

Global Wind Organisation (GWO), rüzgar türbini üreticileri ve rüzgar enerjisi santralleri sahiplerinden oluşan ve rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için sıfır iş kazası olan, tam iş güvenlikli bir yüksekte çalışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir kuruluş.

 

 

Temel Güvenlik Eğitimi (Basic Safety Training BST) adı altında hazırlanan rüzgar türbinleri için yüksekte çalışma ve kurtarma, ilk yardım, yangın bilinçlendirme ve elle taşıma konularını içeren teorik ve uygulamalı eğitimler, rüzgar enerjisi santralleri ( RES ) sektörü için uluslararası İş Sağlığı Güvenliği ( İSG ) standartlarını belirler.

 

Tüm dünya çapındaki GWO eğitim sağlayıcı merkezler aracılığı ile verilen eğitimleri tamamlayan ve GWO sertifikası alan rüzgar endüstrisi çalışanlarının, tam iş güvenlikli ve sağlıklı bir iş ortamının yaratılması için gereken özelliklere sahip olduğu,  tüm üyeler tarafından kabul edilir.

 

 

MİRA - GWO eğitim tesisi, iple erişim ve yüksekte çalışma ile ilgili her türlü manevraya uygun, rüzgar türbinlerine göre özel tasarlanmış kaçış platformları, klimalı seminer odası, dinlenme alanının var olduğu 500 metrekare kapalı alanı ve 12 m. tavan yüksekliği ile ülkemizin en kapsamlı eğitim tesisi. 

 

 

İşte, MİRA’ ya bu akreditasyonu veren Bureau Veritas ( BV ) şirketi, GWO belgesini, MİRA Eğitim Tesisi’nde yapılan bir törenle şirket yöneticilerine takdim etti.  Küçük ama coşkulu bir katılımcı topluluğu, bu özel anı çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.  Belge takdim töreninin sonunda kesilen GWO pastası ise, MİRA teknisyenlerinin tüm süreç boyunca yaşadığı bütün yorgunluğu aldı.

 

 


Bu haber 2922 defa okundu

DİĞER HABERLER

ABK Çeşme Res’ten Türkiye’de Bir İlk: Santralde Organik Bal ve Süt Ürettiler

ABK Çeşme Res’ten Türkiye’de Bir İlk:  Santralde Organik Bal ve Süt Ürettiler

ABK Çeşme Res Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Türkiye’nin ekolojik dengesi ve enerji bağımsızlığına destek vermeye devam ediyor.

80 milyon liralık dev yatırım faturaları düşürecek

80 milyon liralık dev yatırım faturaları düşürecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının çıkardığı Yenilebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) Yönetmeliği ile artık yenilebilir enerji kaynak alanları oluşturulacak. Bu sayede hem güneş, hem de rüzgar enerji santrallerine dayalı elektrik üretiminin gerçekleştirilmesi hız kazanarak, yerli enerji üretimi ile dışa bağımlık azalacak.

Jeneratörün bekleme süresi kayıpları engelliyor

Jeneratörün bekleme süresi kayıpları engelliyor

Enerji kesintisi sırasında devreye girerek enerji desteğinde bulunan jeneratörlerin devreden çıkış zamanlaması da yaşanabilecek zararların önüne geçmek için büyük önem taşıyor. Türkiye’nin jeneratör markası Aksa, ihtiyaç türüne göre ürettiği jeneratörlerle kesinti anında hemen devreye girerken, kesinti bittiğinde bir süre daha devrede kalarak olumsuz sonuçların önüne geçiyor.

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS 2016'yı Tanıttı

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS 2016'yı Tanıttı

Yeni özellikler sayesinde tasarımcılar ve mühendisler; tasarımlarına yoğunlaşabilecek, karmaşık sorunları çözebilecek, paralel tasarım süreçlerini düzene koyabilecek.

Siemens Almanya'da Rüzgar Enerjisi İçin Yeni Bir Tesis Kuruyor

Siemens Almanya'da Rüzgar Enerjisi İçin Yeni Bir Tesis Kuruyor

Siemens; Almanya'nın Cuxhaven liman şehrinde açık deniz rüzgar türbini parçaları üretecek devasa bir üretim tesisi inşa ediyor. Büyüklüğü 24 futbol sahasına denk gelecek tesis 1000 kişiye istihdam sağlayacak. Siemens'in son yıllarda Almanya'da sahip olacağı en iyi üretim tesisi ilgili haberimizi siz okurlarımıza sunuyoruz..

AYDINLATAN PAPATYALAR

AYDINLATAN PAPATYALAR

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB), bu yıl dördüncüsünü düzenlediği "Türkiye'de Rüzgar" konulu fotoğraf ve resim yarışmasının sonuçları belli oldu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu