• 3,677 TL

  • 4,342 TL

  • 151,51 TL

  • 106.926

MİLRES TÜRBİNİNİN TÜM MEKANİK KOMPONENTLERİNİ ÖZGÜN MAKİNA TAMAMLADI

MİLRES Türbininin Tüm Mekanik Komponentlerini Özgün Makina Tamamladı
01 Kasım 2014 Cumartesi 22:49

Özgün Makina 1981 yılında İstanbul’da kuruldu. Şirket Türkiye, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki muhtelif haddehane, çimento, madencilik gibi farklı sektörlerin redüktör başta olmak üzere, güç aktarım organlarının imalatını yapıyor. Sabancı Üniversitesi ve Tübitak iş birliği ile hazırlanmakta olan 630 kW’ lık MİLRES (Milli Rüzgar Enerjisi Santrali) türbininin tüm mekanik komponentlerini tamamladılar ve Ankiros’14 fuarındaki stantlarında sergilediler. Aynı zamanda 2008 senesinde 315 kW’lık Türkiye’nin ilk yerli Türbin redüktörünün de dizaynı ve imalatı Özgün Makina tarafından gerçekleştirilmiştir.

Türkiye rüzgar enerjisi üretimi konusunda çok elverişli bir coğrafyada bulunmakta. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışı yatırımcılar tarafından bu durum değerlendirilmekte olup mevcut teknolojiler iyileştirilerek Türkiye’de üretim sağlanarak, yerli yatırımcıların önünün daha çok açılması gerektiği kanısında olan Özgün Makina, 2011 senesinde ø1500 mm’lik iç-dış helis profil taşlama tezgahı ile bu konuda ilk adımı atarak, 2014 senesinde ø2600 mm’lik iç-dış helis profil taşlama tezgahı yatırımlarıyla söz konusu kapasiteyi 2,5 mW’a çıkarttı.


Türkiye’de halihazırda 1.500 mW aktif ve toplamda 4.500 mW elektrik üretme kapasitesine sahip RES bulunmakta. Şirket olarak mevcut sistemlerin yenilenebilmesi ve yeni RES’lerin inşasında yerli üretimin yapılabilirliğinin yüksek olduğu kanaatindeler.

İletişim

: Ömerli Mevkii Adnan Kahveci Cad. KOS-KOOP. San. Sit. No:1-3 34555 Hadımköy / Arnavutköy / İSTANBUL / TÜRKİYE

: +90 212 798 27 20 pbx

: +90 212 798 27 23 pbx

: ozgun@ozgunmakina.com.tr

: ozgunmakina

: mail@ozgunmakina.com.tr

: idari@ozgunmakina.com.tr


Bu haber 7997 defa okundu

DİĞER HABERLER

Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi

Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi

Ağaoğlu Enerji’den Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi. Nordex, Türkiye'de N117/3600 ile kurulacak rüzgar santralleri için ilk siparişini aldı.

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind Farm

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind  Farm

Senvion, a leading global manufacturer of wind turbines, has especially adapted its 6.2M152 wind turbine to the floating offshore foundation developed by the EolMed consortium, led by Quadran. The French environment and energy management Agency (ADEME) has awarded EolMed for the construction of three to four Senvion 6.2M152 in the French Mediterranean Sea, for the first floating pilot wind farm in France which is intended to be installed and commissioned in 2020.

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Doğanın sınırsız ve özgür gücü olan rüzgarı kolayca akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND, yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de! Müşteri ihtiyaçlarına odaklanırken, geleceğin trendlerini önceden hisseden marka, sağladığı karlı yatırım opsiyonu ile ideal partneriniz olacak.

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

"Freudenberg Sızdırmazlık Elemanları ile Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Projelerine katkı için buradayız"

“RES Anatolia Olarak Hedefimiz Her Zaman Aynı: Üstlendiğimiz Her Proje Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin İnşa Edilmeli”

“RES Anatolia Olarak Hedefimiz Her Zaman Aynı: Üstlendiğimiz Her Proje Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin İnşa Edilmeli”

Yenilenebilir enerji sektörünün küresel liderlerinden biri olan RES Group'un bir iştiraki olan RES Anatolia’nın Genel Müdürü Ayhan Gök’den genel bir 2014 değerlendirmesi:

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu