• 3,677 TL

  • 4,342 TL

  • 151,51 TL

  • 106.926

NORDEX TÜRKİYE’YE 68.4 MW’LIK 19 TÜRBİN SİPARİŞİ

Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi
19 Aralık 2016 Pazartesi 16:20

Ağaoğlu Enerji’den Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi. Nordex, Türkiye'de N117/3600 ile kurulacak rüzgar santralleri için ilk siparişini aldı.

 

 

Ağaoğlu Enerji tarafından verilen sipariş, “Esenköy” ve “Kürekdağı” projeleri için toplam kapasiteleri 68.4 MW olan 19 türbin tedarikinden oluşuyor. 

 

“Esenköy” Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nde yer alıyor. Nordex bu sahada 106 metre uzunluğunda kulelerde 9 adet N117/3600 türbini kuracak. Aynı bölgedeki “Kürekdağı” içinse üretici, yine 106 metre kulelerde kurulacak olan 10 türbin tedarik edecek. 

 

Şu anda, Nordex’in portföyündeki orta ölçekli rüzgarlar için en güçlü türbin olan N117/3600, bu tür IEC-2 bölgelerinde oldukça iyi üretim sonuçları veriyor.  

 

İki rüzgar santralinin inşası 2017 yazının sonlarında başlayacak ve bu da santrallerin 2018 mali yılı başında yatırımcılara teslim edilebileceği anlamına geliyor. Nordex, bu 19 türbine bir Premium Hizmet anlaşması temelinde, beş yıllık bir süre için servis hizmeti verecek.  

 

 

 

Bu haber 1699 defa okundu

DİĞER HABERLER

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind Farm

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind  Farm

Senvion, a leading global manufacturer of wind turbines, has especially adapted its 6.2M152 wind turbine to the floating offshore foundation developed by the EolMed consortium, led by Quadran. The French environment and energy management Agency (ADEME) has awarded EolMed for the construction of three to four Senvion 6.2M152 in the French Mediterranean Sea, for the first floating pilot wind farm in France which is intended to be installed and commissioned in 2020.

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Doğanın sınırsız ve özgür gücü olan rüzgarı kolayca akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND, yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de! Müşteri ihtiyaçlarına odaklanırken, geleceğin trendlerini önceden hisseden marka, sağladığı karlı yatırım opsiyonu ile ideal partneriniz olacak.

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

"Freudenberg Sızdırmazlık Elemanları ile Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Projelerine katkı için buradayız"

MİLRES Türbininin Tüm Mekanik Komponentlerini Özgün Makina Tamamladı

MİLRES Türbininin Tüm Mekanik Komponentlerini Özgün Makina Tamamladı

Özgün Makina 1981 yılında İstanbul’da kuruldu. Şirket Türkiye, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki muhtelif haddehane, çimento, madencilik gibi farklı sektörlerin redüktör başta olmak üzere, güç aktarım organlarının imalatını yapıyor. Sabancı Üniversitesi ve Tübitak iş birliği ile hazırlanmakta olan 630 kW’ lık MİLRES (Milli Rüzgar Enerjisi Santrali) türbininin tüm mekanik komponentlerini tamamladılar ve Ankiros’14 fuarındaki stantlarında sergilediler. Aynı zamanda 2008 senesinde 315 kW’lık Türkiye’nin ilk yerli Türbin redüktörünün de dizaynı ve imalatı Özgün Makina tarafından gerçekleştirilmiştir.

“RES Anatolia Olarak Hedefimiz Her Zaman Aynı: Üstlendiğimiz Her Proje Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin İnşa Edilmeli”

“RES Anatolia Olarak Hedefimiz Her Zaman Aynı: Üstlendiğimiz Her Proje Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin İnşa Edilmeli”

Yenilenebilir enerji sektörünün küresel liderlerinden biri olan RES Group'un bir iştiraki olan RES Anatolia’nın Genel Müdürü Ayhan Gök’den genel bir 2014 değerlendirmesi:

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu