• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

VESTAS TECRÜBESİYLE FARK YARATIYOR

Vestas Tecrübesiyle Fark Yaratıyor
01 Kasım 2014 Cumartesi 22:25

Vestas türbinleri her gün iklim değişikliğine karşı olan savaşta temiz enerji üretmektedirler. 51.000 üzerindeki Vestas türbininin ürettiği rüzgar enerjisi karbon emisyonlarını düşürerek yıllık 60 milyon tonluk CO2 kazanımını yaratıp, enerji güvenliği ve bağımsızlığına katkı sağlıyor.

Vestas 17.000 üzerinde çalışanı ile 73 ülkede rüzgar enerjisi üretmektedir. 60 GW’ın üzerindeki kurulu gücü ile rüzgar enerjisinde dünya lideridir.
Türkiye’de ilk türbini 1984 yılında kuran Vestas, 2008 de Vestas Türkiye ofisini kurmuş , bugün 3 ayrı depo  ve servis lokasyonundan çalışanları ile tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Rakamlar ile Vestas Türkiye
Türkiye -  Kurulu Güç: 68.200 MW 
Türkiye’deki Rüzgar Enerjisi Kurulu Gücü: 3.424 MW 
Vestas kurulu güç: 801 MW
Vestas inşa halinde & kurulu güç : 1.100 MW
Vestas servisinde olan kurulu güç:741 GW
Vestas Türbini içeren santral sayısı : 22
AOM 4000 kapsamlı servis dahilindeki santral sayısı: 17
Rüzgar türbinlerinin olduğu iller: İstanbul, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, İzmir, Muğla, Afyonkarahisar, Hatay, Mersin, Kayseri, Sivas.
Vestas Türkiye eleman sayısı: 122


Bu haber 10496 defa okundu

DİĞER HABERLER

Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi

Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi

Ağaoğlu Enerji’den Nordex Türkiye’ye 68.4 MW’lık 19 türbin siparişi. Nordex, Türkiye'de N117/3600 ile kurulacak rüzgar santralleri için ilk siparişini aldı.

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind Farm

Senvion 6.2M152 in The Running For First Floating French Wind  Farm

Senvion, a leading global manufacturer of wind turbines, has especially adapted its 6.2M152 wind turbine to the floating offshore foundation developed by the EolMed consortium, led by Quadran. The French environment and energy management Agency (ADEME) has awarded EolMed for the construction of three to four Senvion 6.2M152 in the French Mediterranean Sea, for the first floating pilot wind farm in France which is intended to be installed and commissioned in 2020.

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Değişimin Sembolü Rüzgar Tribünleriyle Türkiye’de

Doğanın sınırsız ve özgür gücü olan rüzgarı kolayca akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND, yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de! Müşteri ihtiyaçlarına odaklanırken, geleceğin trendlerini önceden hisseden marka, sağladığı karlı yatırım opsiyonu ile ideal partneriniz olacak.

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Rüzgar ve Güneş Enerjisi Bir Arada

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

Yenilenebilir enerji, enerji iletimi ve dağıtımı için sızdırmazlık çözümleri

"Freudenberg Sızdırmazlık Elemanları ile Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Projelerine katkı için buradayız"

MİLRES Türbininin Tüm Mekanik Komponentlerini Özgün Makina Tamamladı

MİLRES Türbininin Tüm Mekanik Komponentlerini Özgün Makina Tamamladı

Özgün Makina 1981 yılında İstanbul’da kuruldu. Şirket Türkiye, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki muhtelif haddehane, çimento, madencilik gibi farklı sektörlerin redüktör başta olmak üzere, güç aktarım organlarının imalatını yapıyor. Sabancı Üniversitesi ve Tübitak iş birliği ile hazırlanmakta olan 630 kW’ lık MİLRES (Milli Rüzgar Enerjisi Santrali) türbininin tüm mekanik komponentlerini tamamladılar ve Ankiros’14 fuarındaki stantlarında sergilediler. Aynı zamanda 2008 senesinde 315 kW’lık Türkiye’nin ilk yerli Türbin redüktörünün de dizaynı ve imalatı Özgün Makina tarafından gerçekleştirilmiştir.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu