• 3,670 TL

  • 4,327 TL

  • 151,35 TL

  • 108.489

MEGAJOULE ARTIK TÜRKİYE’DE

MEGAJOULE Artık Türkiye’de
01 Eylül 2015 Salı 10:15

2004 yılında kurulan ve özel bir Portekiz şirketi olan MEGAJOULE artık Türkiye'de İstanbul'daki ofisinde faaliyet gösteriyor.

 

 

MEGAJOULE, yenilenebilir enerji danışmanlığı ile uğraşmakta olup; rüzgar enerjisinde dünyanın en önde gelen on pazarından biri olan Portekiz’de rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirmesinde lider bir firma.

 

MEGAJOULE hizmetleri, rüzgar ölçüm çalışmalarının planlaması ve yapılması ile proje teknik değerlendirmesi dahil olmak üzere, saha değerlendirmesinden rüzgar enerji kaynağı değerlendirme etütlerine kadar rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesine ilişkin oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Bunlara ilaveten, MEGAJOULE güneş enerjisi kaynağı değerlendirmesi ve biokütle gibi diğer yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili hizmetler de sunmakta.

 

 

MEGAJOULE Portekiz’deki en büyük proje geliştiricileri, yatırımcılar, türbin üreticileri ve bankalar gibi müşterilerin ve çeşitli uluslararası şirketlerin güvenini kazanmış olmaktan memnuniyet duymakta. 

 

Ayrıca şirket,

EWEA Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği,

ARPEN Portekiz Yenilenebilir Enerjiler Birliği,

ABEEólica Brezilya Rüzgar Enerjisi Birliği, 

PSEW/PWEA Polonya Rüzgar Enerjisi Birliği,

TÜREB/TWEA Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği  kuruluşlarının üyesi.

 

MEGAJOULE takım üyeleri, düzenli olarak forumlar ve IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) standardizasyon komisyonu gibi teknik komisyonlarla, TPWind (Rüzgar Enerjisi ile ilgili Avrupa Teknoloji Platformu) ve Avrupa rüzgar enerjisi konferansları Program Komitesi’nde faaliyetlerde bulunmakta.

 

Sunduğu hizmetlerden bazıları:

•Proje geliştirmede danışmanlık

•Kompleks arazide rüzgar akımı modellemesi (CFD)

•Rüzgar ölçüm hizmetleri

•Rüzgar enerjisi kaynağının değerlendirilmesi ve yıllık enerji üretimi tahmini

•Rüzgar çiftliği güç performansı doğrulaması

•Teknik değerlendirme

 

 

İNGİLİZCESİ;


MEGAJOULE Is Now Local In Turkey

 

Founded in 2004 and privately owned Portuguese company, MEGAJOULE, has started operating in its office in İstanbul, Turkey. 

 

MEGAJOULE, leader in wind resource assessment in Portugal, one of the top ten world markets for wind energy, is dedicated to renewable energies consultancy.

 

MEGAJOULE services cover a wide range of topics related to wind resource assessment, from site evaluation to wind resource assessment studies, including planning and conducting wind measurement campaigns and project due-diligence. Additionally, MEGAJOULE also offers services related to other renewable energy sources, namely solar resource assessment and biomass.

 

MEGAJOULE is pleased in having some of the biggest project developers, investors, turbine manufacturers and banks as clients in Portugal, as well as having the confidence of several international companies.

 

MEGAJOULE is a member of:

EWEAEuropean Wind Energy Association,

APRENPortuguese Renewable Energies Association,

ABEEólica Brazilian Wind Energy Association, 

PSEW/PWEA Polish Wind Energy Association,

TÜREB/TWEA Turkish Wind Energy Association.

 

MEGAJOULE team members are regularly engaged in technical commissions like IEC (International Electro technical Commission) standardized commission, in TPWind (European Technology Platform for Wind Energy) and in the Programme Committee of the European wind energy conferences.

 

Some of the services MEGAJOULE offers:

•Consultancy during project development

•Wind flow modeling in complex terrain (CFD)

•Wind measurement services

•Wind resource assessment and annual energy production estimation

•Wind farm power performance verification

•Due diligence 


 


Bu haber 4673 defa okundu

DİĞER HABERLER

Rüzgar türbinlerinin rotor rulman yatakları için yeni ürün tasarımları

Rüzgar türbinlerinin rotor rulman yatakları için yeni ürün tasarımları

Doğrudan flanşlı monte edilebilen kompakt konik makaralı rulman ünitesi, lojistiği ve montajı çok daha kolay hâle getiriyor. En ince mikron detayına kadar optimize edilmiş olan oynak makaralı rulmanlar ve yeni asimetrik oynak makaralı rulman, rüzgar türbinlerinin enerjiyi daha güvenilir biçimde üretmesini sağlıyor.

Türkerler Holding Barbaros Rüzgar Enerji Santrali için GE’nin 3.2-103 Rüzgar Türbinlerini Seçti

Türkerler Holding Barbaros Rüzgar Enerji Santrali için GE’nin 3.2-103 Rüzgar Türbinlerini Seçti

Türkerler Holding Barbaros Rüzgar Enerji Santrali için GE’nin 3.2-103 Rüzgar Türbinlerini Seçti

Nordex’e Toplam 112.2 MW Büyüklüğünde 4 Yeni Proje

Nordex’e Toplam 112.2 MW Büyüklüğünde 4 Yeni Proje

Nordex büyük rotor çapı ve üretimleri ile dünya pazarının da büyük ilgisini gören N117/2400 ve N117/3000 türbinlerini içeren 4 yeni anlaşmaya imza attı.

Borusan Enbw Enerji’den Yenilenebilir Enerji Atağı

Borusan Enbw Enerji’den Yenilenebilir Enerji Atağı

Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarını geliştirmek ve bu alandaki portföyünü güçlendirmek vizyonu ile yola çıkan Borusan EnBW Enerji yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Tekirdağ Balabanlı Rüzgâr Enerji Santrali’nin (RES) hizmete girmesi, Mut RES (Mersin/Karaman), Fuatres RES (Kemalpaşa, İzmir), Harmanlık RES (Karacabey, Bursa) ve Koru RES (Lapseki, Çanakkale) tesislerinin temellerinin atılması ve Bandırma RES (Bandırma, Balıkesir) kapasite artışı dolayısıyla bir tören düzenlendi.

SANCAK ENERJİ NORDEX İLE 89 MİLYON EUROLUK ÇERÇEVE ANLAŞMASINA İMZA ATTI

SANCAK ENERJİ NORDEX İLE 89 MİLYON EUROLUK ÇERÇEVE ANLAŞMASINA İMZA ATTI

Toplamda 133,5 MW rüzgar enerjisi lisansı bulunan Sancak Enerji, projeleri için Nordex Energy GmbH ile türbin tedarik ve servis çerçeve anlaşmasını imzaladı.

Relight, Kazakistan Rüzgar Enerjisi Piyasasında

Relight, Kazakistan Rüzgar Enerjisi Piyasasında

Relight Group ve Kazak girişim sermayesi şirketi Visor Group’un ortak girişimi Central Asia Green Power (CAGP), Kazakistan’da 1 milyar Dolar yatırımla 600MW’lık rüzgar santrali kurmak için memorandum imzaladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu